Anasayfa / Games / Bilgisayar Oyunu / Marvel’s Guardians of the Galaxy

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Marvel’s Guardians of the Galaxy
İçeriği Oyla
  • Oylar: 19
  • Yorumlar: 0
Popülerite 4.94% 4.94%

İçeriği Oyla

Marvel’s Guardians of the Galaxy oldukça ilgi çekici bir şekilde açılıyor. Peter Quill’i henüz uzaya yelken açmadan önce evinin bodrumundaki odasında görüyoruz.

Annesiyle olan kısa bir sohbetin ardından ise Drax’ın sözleri kulağımızda çalınıyor ve tüm bu giriş sekansının bir anıdan ibaret olduğunu anlıyoruz.

Burada karakterin geçmişi hakkındaki merak unsuru bir nevi oyuncuya sunulmuş. Zaten oyunun ilerleyen aşamalarında da buradaki sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başlıyor.

Oyun bize grubun nasıl bir araya geldiğini anlatmaktan ziyade bodoslama yeni bir hikayenin ortasına bırakıyor.

Her fırsatta birbirlerine laf atsalar da aslında grubun birbirlerine oldukça bağlı ve en kritik anlarda birbirlerine yardım ettiklerini görüyoruz. Tabi bu yardımı sonrasında yüze çarpa olayı es geçilmemiş.

Oyunun hikayesi aslında grup üyelerinin başlarını belaya sokması ve para ihtiyaçlarından dolayı daha dibe batmasını anlatıyor.

Tabi oyunda ilerledikçe hikayenin asıl rayına oturduğuna ve arka planda dönen işlerin yavaş yavaş finale doğru gittiğine şahit oluyorsunuz.

Oyunun kendisinden olduğu gibi hikayesinden de müthiş bir derinlik beklememek gerekiyor. Eğlenceli ve Guardians of the Galaxy’nin bir çizgi roman bölümünü okuyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz.

Diyalogları ile film serisini aratmıyor
Marvel’s Guardians of the Galaxy birçok probleme sahip olan bir oyun fakat oyunun teması ve diyalogları çok güzel bir şekilde ele alınmış.

Biraz önce de belirttiğim gibi karakterler arası atışma, karşılaştıkları durumlara verdikleri tepki ve tabi ki absürt ilerleyiş oyunun merkezine oturtulmuş durumda. Özellikle oyunun ilk birkaç saatinde bu işleyiş acayip derecede hoşunuza gidiyor.

Yaptığınız seçimler göre diyalogların değişmesi ve karakterlerin olaylara karşı tepkilerini izlemek oyunun en büyük artısı diyebilirim. Tabi ilerledikçe bu yoğun diyalog yapısını takip etmek biraz zorlaşabiliyor. O nedenle Marvel’s Guardians of the Galaxy öyle bir iki oturuşta bitirilecek bir oyun değil diyebilirim. Çünkü diyalog yapısı keyifli olsa da birkaç saatin ardından size yorucu gelmeye başlıyor.

Diyaloglar demişken oyundaki bu seçim yapısı genelde diyalog bazlı ilerlese de bazı kilit seçimlere de yer verilmiş. Çok sık değil ama yaptığınız bazı seçimler hikayenin gideceği yolda bazı farklılıklar gösteriyor.

Mesela spoiler vermeden anlatacak olursam ilerde yaşanan bir tartışmada karakterlerden birine yaptığınız seçimle destek olursanız cebinize bir güvenlik kartı sıkıştırıyor.

Bu kartı daha sonra aynı mekana geldiğinizde ekstra kapıları açmak için kullanıyorsunuz.

Dediğim gibi hikayede müthiş bir etkisi olmuyor ama sonuca giderken daha farklı sahneler, diyaloglar ile karşılaşmış oluyorsunuz. Zaten diyalog yapısı çok güçlü olduğu için “acaba bunu seçersem ne diyecekler” hissiyatını oyuncuya vermeyi başarmış.

CRACK FİX▼
CRACK FİX İNDİR

Marvel’s Guardians of the Galaxy
Marvel’s Guardians of the Galaxy Full İndir
Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows® 10 64 bit Build 1903
İşlemci: AMD Ryzen™ 5 1400 / Intel® Core™ i5-4460
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB / AMD Radeon™ RX 570
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 80 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows® 10 64 bit Build 1903
İşlemci: AMD Ryzen™ 5 1600 / Intel® Core™ i7-4790
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Super / AMD Radeon™ RX 590
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 80 GB kullanılabilir alan

Marvel’s Guardians of the Galaxy Full İndir
İndir - 37.1 GB