Anasayfa / News / Final Fantasy XVI’nın geliştirme süreci tamamlandı

Final Fantasy XVI’nın geliştirme süreci tamamlandı

115
Final Fantasy XVI’nın geliştirme süreci tamamlandı
5/5 - (1 vote)

Square Enix Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Final Fantasy XVI’nın geliştirme sürecinin tamamlandığını duyurdu. Paylaşımda ayrıca, serinin son oyununda karşılaşacağımız karakterlerden biri olan Kurt Torgal da dahil, tüm ekibin sabırsızlıkla çıkış tarihini beklediğini belirttiler.

Final Fantasy XVI tamamlandı
Bu açıklamayla beraber geliştirme sürecinin tamamlandığını ve fiziksel kopyaların basılıp tekrar erteleme olmaksızın çıkacağını söyleyebiliriz. Bu aşamadan sonraki süreçte ekipler, oyunun kalan sorunlarını ve hatalarını gidermek üzerinde çalışacak. Firma çıkış tarihinde oyunculara en iyi deneyimi yaşatmak için uğraşacak.

2022 yılının son günlerinde, 22 Haziran 2023 tarihinde çıkacağı duyurulan Final Fantasy XVI, öncelikli olarak Playstation 5 oyuncularıyla buluşacak. Playstation Store’da ön siparişe açılan Final Fantasy XVI’nın Standart Versiyonuna 799,00 TL’ye, Dijital Deluxe Versiyonuna ise 999,00 TL’ye ulaşılabilecek.

https://www.resimupload.org/images/2023/04/02/Final-Fantasy-XVInin-gelistirme-sureci-tamamlandi_1.jpg

Altı ay süreyle PS5 konsoluna özel olarak kalacak olan yapım, daha sonra PC oyuncuları ile buluşacak. Yapımcı Naoki Yoshida önceki paylaşımlarında, PC oyuncularının FF XVI’nın Playstation 5’e özel olarak yayınlandığı altı aylık sürenin hemen ardından oyunu beklememeleri konusunda uyarıyor. Açıklamasına göre sürenin bitiiminden sonra PC platformu için yayınlanması biraz daha süre alabilirmiş.